Українські ЗМІ неприхильно ставляться до уряду Шидло
PR dla Zagranicy
Olena Babakova
14.03.2016 16:24
Преса про думки поляків щодо ситуації довкола Трибуналу, образ Польщі у російських та українських ЗМІ та успіхи місцевих летовищ
pixabay.com/stevepb
Газета «Rzeczpospolita» поцікавилася, як мешканці Польщі ставляться до ситуації, яка склалася довкола Конституційного трибуналу. Нагадаємо, у грудні Право і справедливість провело через Сейм новий закон про Трибунал, який різко критикує опозиція, а останньо розкритикувала також Венеціанська комісія. Згідно з результатами опитування, зробленого на замовлення газети, на думку 45% поляків у суперечці про Трибунал рацію мають опозиція та судді. Чверть опитаних натомість захищають позицію Права і справедливості та президента Дуди, одна п’ята вважає, що помиляються усі. Натомість три чверті мешканців країни над Віслою переконані – чи уряд погоджується з вироком Трибуналу, який засуджує новий закон, чи ні, прем’єр Беата Шидло повинна вирок опублікувати. Останнім часом одразу кілька польських політиків та публіцистів запропонували владі варіанти компромісу щодо Трибуналу. Цей тиждень може стати вирішальним, чи пристане Право і справедливість на один з них, – пише видання.
Польська влада має проблему з тим, як її дії представляють українські та російські ЗМІ, – пише головний редактор журналу «Fronda» Ґжеґож Ґурни у статті для порталу wPolityce.pl. Автор наголошує, що раніше було так: коли Польщу за щось хвалили росіяни, то критикували українці і навпаки. Однак останніми місяцями в медіа і Москви, і Києва тон панує один – тотальна критика нового польського уряду Беати Шидло та президента Дуди. Росіяни запрошують коментувати події в Польщі місцевих ультраправих, українці – прихильників Громадянської платформи. Ґурни вважає, що українські коментатори довідуються про польські справи зі ЗМІ Німеччини, Британії та США, котрі останнім часом теж неприхильні до Варшави. Журналіст закликає польських дипломатів відновити добре ім’я країни, позицію лідера у регіоні, яку Польща мала за часів президента Лєха Качинського та дбати про прихильність громадської думки у східних сусідів.
«Dziennik Gazeta Prawna» приглядається успіхам польських летовищ. Майже усі польські аеропорти мають за собою дуже вдалий зимовий сезон. Найкраще виглядає ситуація у Модліні – це другий аеропорт Варшави, розташований далі від міста, без великого вибору кав’ярень та дьюті-фрі, проте з низькими оплатами. Саме його обрали своєю базою ірландські дисконтні авіалінії «Ryanair». Завдяки цьому минулого року Модлін обслужив 2,6 млн пасажирів, а цього має обслужити 3 млн. Тільки у січні та лютому летовищем у Модліні скористалися 450 тисяч подорожуючих. Найбільше пасажирів у Польщі і надалі обслуговує столичний аеропорт Шопена, майже 740 тисяч лише у січні цього року, проте темпи зростання пасажиропотоку нижчі, ніж передбачали експерти. Тим не менше, столичні авіатори готуються прийняти до кінця року 12 млн пасажирів. Планку у 3 мільйони хочуть побити також Катовиці, Краків та Ґданськ. Менші летовища сподіваються на відкриття нових маршрутів до Німеччини, Британії та Скандинавії – саме ці напрямки здобули найбільшу популярність серед пасажирів регіональних аеропортів.
О.Б.