Європу турбує стан демократії в Україні
PR dla Zagranicy
Lidia Zalitacz
06.03.2012 11:55
«Gazeta Wyborcza»: Над Дніпром зростає корумпованість та авторитарні практики
На шпальтах видання «Gazeta Wyborcza» Марцін Войцєховський оцінює публікацію в «New York Times» присвячену Україні авторства міністрів закордонних справ п’яти країн Європи. Керівники МЗС Польщі, Чехії, Німеччини, Швеції та Великобританії у неділю опублікували у цьому виданні відозву, яка, як пише польський коментатор, «не є для Києва надто солодкою, хоч і не ворожою». «Це радше турбота зичливих друзів, що стосується сусіда, який зійшов на погану дорогу або який має клопоти», – пише публіцист. У публікації міністри нагадують, що п’ять років тому Україна розпочала переговори про асоціацію з ЄС. Від грудня угода вже готова, проте не була підписана з приводу репресій щодо політиків опозиції, Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, – пише польське видання.
Над Дніпром зростає корумпованість та авторитарні практики, а нинішня влада ставиться до держави, як приватного фільварку. З документів, які оприлюднив WikiLeaks виникає, що, за згодою команди Віктора Януковича, над Дніпром поширюються впливи Росії, – пише Войцєховський.
Міністри не приховують, що поведінка української влади ставить під сумнів те, чи вона дійсно прагне будувати демократію та інтегруватися з ЄС. Войцєховський нагадує, що п’ять років тому Україна була лідером у колишньому пост-радянському просторі в плані плюралізму, свободи слова та демократичних виборів. Але впродовж 2 років правління Януковича, у кожній з цих сфер відбувся регрес, – оцінює публіцист і додає: «Добре, що п’ять важливих держав ЄС клопочеться про те, щоб Україна розвернула з авторитарного шляху. Тим більше, що українське населення налаштоване проєвропейсько та продемократично, що показало хоч би під час помаранчевої революції, – констатує автор у коментарі під заголовком «Європа картає Україну».
Л.З.
tags: