Logo Polskiego Radia
Print

Швейцарія, не Китай: польський бізнес обирає якість, а не кількість

PR dla Zagranicy
Olena Babakova 10.06.2014 15:52
Курси валют у вівторок. Зріс польський експорт до ЄС. Все більше поляків їздить на роботу до сусіднього міста

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 EUR – 4,11 PLN

1 USD – 3,03 PLN

1 UAH – 0,25 PLN

Польський експорт у першому кварталі 2014-го зростав удвічі швидше, ніж імпорт, - такими є дані Головного статистичного управління. Загалом, протягом чотирьох місяців Польща продала товарів на суму понад 53 мільярди євро, це майже на 7% більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року. Але є й статистика негативна – на 11% зменшився продаж продукції до країн Східної Європи, до Росії – на 8%, а саме Москва є найбільшим покупцем польських товарів з-поза ЄС. Але бізнесмени з країни над Віслою не розгубилися – на 10% зріс експорт до Німеччини, більш як на 5% - до Італії, Франції, Британії та Чехії.

Кількість чи якість – одне з одвічних питань. Польські бізнесмени обирають якість – це висновок з дебатів під назвою «Польський економічний патріотизм», які відбуваються за сприянням газети «Puls Biznesu». Учасники зустрічі обмірковували питання: на що має зробити ставку польська економіка, аби бути конкурентноспроможною на міжнародній арені? Існують дві альтернативи: китайська модель – низькі кошти виробництва, низька ціна, та швейцарська – більші кошти, більша ціна. І поляки обрали Швейцарію. Також бізнесмени радять уярду, формуючи економічну політику, більше зосередитися на тих галузях, які вже досягли успіху, а не роздавати кошти тим, хто можливо, колись стане приносити прибутки. Треба зміцнювати те, що є, і тримати руку на пульсі – тоді з’являться і нові шанси, - вважають експерти.

І ще трохи статистики, тільки тепер з ринку праці. Виявляється, вже третина мешканців Польщі працює поза місцем свого постійного проживання. Майже 25% поляків регулярно їздять до офісів та підприємств, які знаходяться поза їхньою ґміною. Найбільше осіб приїздить до праці до Варшави, Катовіц та Кракова, найменше – до Любліна та Бидґощі. Останнім часом все частіше працедаці у пошуках компетентних працівників ладні покривати кошти проїзду своїм співробітникам. До речі, явище «довгої дороги на роботу» є більш поширеним у багатих воєводствах на заході країни, менше – на південному сході Польщі.

DGP/Puls Biznesu/Rzeczpospolita/О.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти