Logo Polskiego Radia
Print

У Криниці стартував 28-й Економічний форум

PR dla Zagranicy
Lidia Iwaniuch 04.09.2018 14:53
У події, яку називають «польським Давосом» участь братиме рекордна кількість гостей
KRYNICA-ZDRÓJ XXVIII FORUM EKONOMICZNEKRYNICA-ZDRÓJ XXVIII FORUM EKONOMICZNEPAP/Darek Delmanowicz

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 EUR – 4,30 PLN
1 USD – 3,72 PLN
1 UAH – 0,13 PLN

У Криниці стартував 28-й Економічний форум. У події, яку називають «польським Давосом» участь братиме рекордна кількість гостей. За словами голови прес-служби форуму ПйотраТокарського, на заході зареєструвалося майже 5000 гостей, серед них прем’єр-міністри, міністри, підприємці та понад тисяча журналістів із усього світу.

«Це фактично увесь світ: США, Північна Америка, Китай, Кавказ, уся Європа, а отже, треба буде добре шукати на мапі світу таке місце, таку країну, яка тут під час Економічного форуму не матиме свого представника», – заявив Пйотр Токарський.

Програма форуму включає дискусійні панелі, пленарні засідання, супровідні заходи, а також вручення премії «Людина року». У 28-у Економічному форумі в Криниці візьмуть також участь прем’єр-міністри Польщі та Литви. Подія триватиме до четверга 6 вересня.

Польський стартап Bohr Technology, що створює алгоритми та програмне забезпечення для квантових комп'ютерів, виходить на американський ринок. Стартап-компанія також починає співпрацю з основними гравцями канадського ринку та розширює портфель клієнтів у Північній Америці. Про це повідомило Польське агентство інвестицій і торгівлі. Агентство вказує, що ринок квантових комп'ютерів є новим сегментом економіки, а інноваційні технології, отримані від лабораторних випробувань, нещодавно розпочали шлях до комерціалізації. За оцінками медіагрупи Thomson Innovation, ця галузь росте в середньому на 24 відсотки щорічно. Квантові технології можуть використовуватися, серед інших, до розвитку штучного інтелекту. Квантові комп'ютери з правильним програмним забезпеченням можуть також використовуватися в медицині, енергетиці та фінансах.

Європейські концерни залучені до проекту Nord Stream 2 вже позичили Ґазпромові 2,5 мільярда євро. Компанії можуть їх втратити, якщо США введуть плановані санкції, і проект провалиться. Без другого траншу кредиту росіяни не зможуть реалізувати інвестицію, тому Ґазпром тисне на своїх європейських партнерів, щоб ті передали Росії решту обіцяних грошей, поки плановані санкції США набудуть чинності.

Згідно з заявами, під нові санкції США будуть підпадати не лише інвестори, які фінансують цей російсько-німецький проект, але також компанії, які допомагатимуть у будівництві газопроводу.

Відповідно до даних компанії Personnel Service, 3 на 4 громадян України в Польщі заробляють понад 2,5 тисячі злотих нетто, тобто понад 670 доларів. Рапорт Барометр трудової міграції – ІІ півріччя 2018 року вказує, що вже кожна п’ята фірма в Польщі має працівників з України, а 17 відсотків планує їх шукати протягом наступних 12 місяців. Попит на працівників з-за східного кордону Польщі постійно зростає. Також зростає ставка, пропонована українським працівникам польськими роботодавцями.

Л.І.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти