Logo Polskiego Radia
Print

Лише у Вроцлаві проживає 40 тисяч українців

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 15.07.2016 18:54
  • Wroclaw Artem Zozulia 16.07.16.mp3
У місті над Одрою з’являється все більше українських фахівців
Голова вроцлавського Фонду «Україна», директор Почесного консульства України у Вроцлаві Артем ЗозуляГолова вроцлавського Фонду «Україна», директор Почесного консульства України у Вроцлаві Артем ЗозуляVolodymyr Priadko

Українці, які останніми роками прибувають до Польщі на роботу, проживають у всіх регіонах Польщі. Але є, так би мовити, й улюблені міста, серед яких і столиця Нижньосілезького воєводства Вроцлав.

Сьогодні у 635-тисячному Вроцлаві проживає 40 тисяч українських працівників. Тож місто розпочинає проект вивчення польської мови для іноземців. Ініціатива, до якої приєднуються майже 80 установ, це відповідь магістрату на зростаючу кількість іноземців, в першу чергу – українців, які оселяються у місті над Одрою. Мовний проект почнеться у вересні, його координуватиме Вроцлавський центр інтеграції. Міська влада має також намір поширити шкільну програму, адресовану українській меншості. В окремих школах можна буде дещо ширше вивчати українську мову, історію та культуру.

Голова вроцлавського Фонду «Україна», директор Почесного консульства України у Вроцлаві Артем Зозуля також бере участь у процесі інтеграції прибулих з України, яка, зокрема, полягає у навчанні українців польської мови.
За кілька років роботи у Почесному консульстві наш співрозмовник набув певного досвіду спілкування з українськими працівниками. Артем наголошує, що кількість заявок на працевлаштування українських працівників – це не ті цифри, якими можна користуватися як такими, що відзеркалюють реальну кількість прибулих…

Раніше, – каже співрозмовник, – українці шукали роботу у Вроцлаві, але тепер вже польські роботадці шукають українських працівників, щоб запропонувати їм роботу…

Тим часом, польські роботодавці, незважаючи на те, що український спеціаліст їм інколи коштує більше, ніж польський, – адже часто забезпечують йому житло та інші практичні вигоди, – змушені шукати фахівців саме у країні над Дніпром, бо поляки повиїжджали до інших країнах.

Як розвиватиметься ситуація з початку 2017 року, коли почне діяти новелізація правил щодо особового руху і легалізації перебування у Польщі громадян України, адже нові правила, може, й наведуть більше порядку з працевлаштуванням і страхуванням працівників з України, але, як наголошують деякі ЗМІ, можуть призвести до більшої бюрократизації.

Володимир Прядко

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти