Logo Polskiego Radia
Print

Голова Інституту національної пам’яті закликає вшанувати жертви волинської трагедії

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 22.05.2013 09:51
Лукаш Камінський висловив думку, що в правовому і публіцистичному розумінні в цій справі можна говорити про геноцид
Карта Волині (20 століття)Карта Волині (20 століття)Wikipedia/Alex Tora

Голова польського Інституту національної пам’яті Лукаш Камінський заявив, що необхідно вшанувати жертви волинської трагедії. Як переконує доктор Лукаш Камінський, Сейм повинен схвалити відповідну резолюцію, а завданням Інституту національної пам’яті є відділити її зміст від актуального політичного контексту.

На запитання, чи трагічні волинські події 1943-44 років можна визнати геноцидом, голова Інституту національної пам’яті Лукаш Камінський відповів, що справа є складною, але і в правовому, і в публіцистичному розумінні можна говорити про геноцид.

– Визначення «геноцид» має кілька аспектів: є стисло юридичне значення цього слова та слідства прокурорів Інституту національної пам’яті, які відбуваються саме у справі геноциду. А з другого боку – ширше, можна сказати, публіцистичне розуміння цього слова. Я думаю, також з цього погляду цей злочин цілком сповнює вимоги терміну «геноцид», – сказав Лукаш Камінський.

Польські депутати опрацювали 6 проектів резолюцій у справі волинської трагедії. Сейм розглядатиме їх, правдоподібно, у червні.

Н.Б./IAR

Нагадаємо, що Волинська трагедія – це масові вбивства поляків, здійснені протягом 1943–1944 років, зокрема, Українською повстанською армією на території колишнього Волинського воєводства, а також Львівщини і Тернопільщини міжвоєнної Польщі. Ці події переважна частина польських істориків називає геноцидом польського народу, а українських – обопільним конфліктом або війною. За польськими підрахунками, під час цієї трагедії загинуло від 35 до 60 тисяч поляків, а також кілька тисяч представників інших національностей. У 2009 році польський Сейм визнав вбивства на Волині трагедією, що мала «характер етнічної чистки» та «ознаки геноциду».

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти