Logo Polskiego Radia
Print

Інститут національної пам’яті: На Волині був геноцид

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 02.06.2013 15:10
Керівник Інституту каже, що у розслідуваннях злочинів на Волині тяжко говорити про співпрацю з українською стороною
ВолиньВолиньwww.tvp.pl

«На Волині було здійснено злочин проти людства», – стверджує керівник
польського Інституту національної пам’яті Лукаш Камінський.
Цього року минає 70 років Волинській трагедії, що сталася на Волині та у Галичині.
«Немає одного великого слідства у цій справі, але багато розслідувань вже закінчено і польські прокурори не мають сумніву як оцінювати волинські злочини», – наголошує Лукаш Камінський.

– Тут проблема полягає в тому, що ми не маємо одного великого слідства, що стосується злочинів на Волині чи в інших місцях. Цих розслідувань багато, деякі з них уже закінчено. Вже є остаточні висновки прокурорів, які переконані, що такі злочини сталися. Інші справи ще тривають, так що вже видно однозначну оцінку прокурорів, які стверджують, що це був геноцид, – каже Лукаш Камінський.

Керівник Інституту національної пам’яті наголошує, що найтяжче встановити, хто був виконавцем злочинів.

– Проблема не в юридичному визначенні цього злочину, не у виясненні того, хто був його жертовою, найважче визначити, хто здійснював ці злочини, оскільки вони зробили так, аби не залишати жодних свідків. Тож оцінка, з юридичного боку, досить однозначна, – переконаний Лукаш Камінський.

Керівник Інституту національної пам’яті Польщі стверджує, що у розслідуваннях злочинів на Волині тяжко говорити про співпрацю з українською стороною.

Нагадаємо, що Волинська трагедія – це масові вбивства поляків, здійснені протягом 1943–1944 років, зокрема, Українською повстанською армією на території колишнього Волинського воєводства, а також Львівщини, Тернопільщини і Станіславщини міжвоєнної Польщі. Ці події переважна частина польських істориків називає геноцидом польського народу, а українських – обопільним конфліктом або війною. За підрахунками польських дослідників, під час цієї трагедії загинуло близько 100 тисяч поляків, до 15 тисяч українців, а також представники інших національностей. У 2009 році польський Сейм визнав вбивства на Волині трагедією, що мала «характер етнічної чистки» та «ознаки геноциду». В.П./IAR

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти