Президент Анджей Дуда виступив на Мюнхенській конференції безпеки
PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko
13.02.2016 12:26
Глава держави відстоює якнайширшу присутність НАТО в Польщі
prezydent.pl
“Зміцнення безпеки Польщі в рамках НАТО – це сьогодні найголовніше завдання для Польщі на міжнародній арені”, – заявив президент Анджей Дуда у Мюнхені при нагоді дебатів президентів, присвячених безпеці, в рамках щорічної Конференції безпеки.
“Ми, звичайно, маємо і проблеми в Європейському Союзі, наприклад, міграційна криза, brexit – ймовірність виходу Великої Британії з ЄС та інші. Але наша безпека, особливо воєнна, – це для нас найголовніше. Особливо, коли ми бачимо ситуацію в Україні і чуємо від російських политиків такі слова як сьогодні”, – наголосив Дуда.
Перед цим на Мюнхенській конференції безпеки промовляв, зокрема, російський прем’єр Дмітрій Мєдвєдєв.
Крім цього, під час дискусійної панелі, організованої в рамках Мюнхенської конференції безпеки, президент Польщі наголошував, що Варшава прагне мати добрі взаємини як з Чехією, Словаччиною, Білоруссю, так і з Німеччиною. Але, – наголосив лідер польської держави, – ці стосунки повинні базуватися на партнерстві та повазі. Анджей Дуда підкреслював, що повинна бути повага як до звичаїв, так і до інтересів. І накращим прикладом проблем між Польщею та Німеччиною може служити проект Nordstream.
“Ми були проти Nordstream-1 – і нічого, він діє. Зараз ми проти Nordstream-2, бо ця інвестиція не пасує до наших інтересів, а також інтересів Словаччини, України та інших країн, але чуємо, що це тільки бізнес, що це не справа політиків”, – говорив Анджей Дуда у Мюнхені.
У дебатах, окрім президента Дуди, беруть участь президенти України, Литви, Фінляндії та голова Європейського парламенту.
Головні теми цьогорічної конференції – це війна в Сирії, міграційна криза та безпека Європи. Зустріч відбувається у період серйозних викликів для глобальної безпеки.
Мюнхенська конференція безпеки – це найбільший неофіційний форум обміну поглядів на теми, які стосуються світової безпеки.
У переговорах беруть участь 30 очільників держав та урядів і 70 міністрів закордонних справ та оборони
IAR/ В.П.