Logo Polskiego Radia
Print

Лідери Вишеградської групи проти Nord Stream 2

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 15.10.2016 14:21
Ґазпромівський план не має економічних підстав, зате має політичний характер
Другий день роботи саміту Вишеградської Групи у РяшевіДругий день роботи саміту Вишеградської Групи у РяшевіPAP/Darek Delmanowicz

Президенти Вишеградської групи (Польща, Словаччина, Чехія та Угорщина) під час саміту у Ряшеві (Rzeszów) на півдні Польщі висловилися проти будівництва російського газопроводу Nord Stream 2. Про це повідомив президент Польщі Анджей Дуда після зустрічі з колегами з V4 та з євросоюзним комісаром у справах енергетичної безпеки Марошем Шефчовичем. Як наголосив польський лідер, позиція Вишеградської групи – однозначна:

«Усі панове президенти підтримують відсутність економічних підстав для цієї інвестиції, натомість переконані, що вона має політичний характер, а її реалізація, перш за все, перешкоджатиме створенню ефективного енергетичного союзу у Європі. Ефективного означає такого, що дійсно забезпечить конкурентність, і цим самим – справжню диверсифікацію джерел постачання газу».

Президент Анджей Дуда наголосив, що будівництво Nord Stream 2 призвело б до того, що Євросоюз ще більше узалежнився б від Росії, а конкретно – від Ґазпрому:

«Тут, зокрема, з польського боку – мене, як президента, та уповноваженого уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотра Наїмського, досить міцно наголошувалося, що конче необхідна диверсифікація постачання, необхідний пошук нових джерел енергії. Прикладом такого пошуку нових джерел може послужити, реалізований Польщею, газопорт у Свіноусті, який дає можливіть постачання скрапленого газу LNG з різних джерел у всьому світі».

Nord Stream 2 це проект, що його узгодили минулого року російський Ґазпром та кілька європейських енергетичних компаній. Як і нині діючий
Nord Stream з Росії до Німеччини, він також, – за задумом росіян, – має проходити дном Балтійського моря.
Частина країн ЄС виступають проти реалізації цієї інвестиції, наголошуючи, що вона буде означати зменшення енергобезпеки для Євроспільноти.

IAR/В.П.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти