Logo Polskiego Radia
Print

У Варшаві громадське відзначення Національного дня пам’яті жертв геноциду поляків

PR dla Zagranicy
Lidia Iwaniuch 09.07.2017 13:13
Громадські урочистості мають нагадати полякам про трагічні події на Волині 1943–1944 років
Кладовище в Острувках (Україна)Кладовище в Острувках (Україна)fot. Piotr Pogorzelski (IAR)

У Варшаві відбуваються урочистості громадського відзначення Національного дня пам’яті жертв геноциду поляків, що його здійснили українські націоналісти на громадянах ІІ Речі Посполитої, який відзначається 11 липня, у роковини так званої «кривавої неділі».

У рамках відзначення роковин заплановано Богослужіння в інтенції жертв на Волині та в Малопольщі, Ходу пам’яті та концерт на площі Красінських.

Відзначення Дня пам’яті геноциду на Волині та у Східній Малопольщі організовано також у Перемишлі.

Волинська трагедія – це масові вбивства поляків, здійснені протягом 1943–1944 років, зокрема, Українською повстанською армією на території колишнього Волинського воєводства. До Волинської трагедії часто зараховують також вбивства на етнічному ґрунті на терені Львівщини, Тернопільщини і Станіславщини міжвоєнної Польщі.

Ці події переважна частина польських істориків називає геноцидом польського народу, а українських – обопільним конфліктом або війною. За підрахунками польських дослідників, під час цієї трагедії загинуло близько 100 тисяч поляків, ще близько 15 тисяч українців загинули у так званих «акціях відплати» Армії Крайової.

У 2009 році польський Сейм визнав вбивства на Волині трагедією, що мала «характер етнічної чистки» та «ознаки геноциду». У резолюції, прийнятій 12 липня 2013 року, польський Сейм вжив окреслення «етнічна чистка, що мала ознаки геноциду». Натомість у резолюції, прийнятій Сеймом 22 липня 2016 року, дані події було названо геноцидом.

IAR/Л.І.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти