Logo Polskiego Radia
Print

Експерти: Росія намагається вбивати клин між Польщу та Україну

PR dla Zagranicy
Lidia Iwaniuch 09.07.2017 13:29
Польські фахівці наголошують, що Росія і популісти використовують тему Волинської трагедії
youtube.com

Нам потрібна спільна польсько-українська історична освіта про Волинську трагедію - кажуть автори доповіді про історичну політику Києва.

Гості Польського радіо Анна Динер та Лукаш Ясіна з Польського інституту міжнародних справ наголошують, що в Україні рівень знань про події 40-их років невеликий, що легко можуть використати популісти і Росія.

Польська експертка наголошує, що в Україні існує дуже сильний міф про національно-визвольну боротьбу УПА з Радянським Союзом, в той час як для поляків УПА означає вбивство на Кресах:

«Виявилося, дуже швидко почала закручуватися певна спіраль, і дебати істориків перетворилися у серйозні громадські дебати, які почали впливати на взаємини між двома країнами, де третя країна дуже радо на цьому користає, оскільки сама просуває міф української держави, як «бандеростану». Це досконало вписуєтся в дії Росії, яка намагається вбивати клин між Польщу та Україну» - зазначила Анна Динер.

Свою чергою спіаватор рапорту на тему історичної політики Києва Лукаш Ясіна підкреслює, що тема Волинської трагедії не вийшла за межі вузького кола українських істориків, а отже, українське суспільство про неї не знає.

За підрахунками польських дослідників, під час цієї трагедії загинуло близько 100 тисяч поляків, ще близько 15 тисяч українців загинули у так званих «акціях відплати» Армії Крайової.

У 2009 році польський Сейм визнав вбивства на Волині трагедією, що мала «характер етнічної чистки» та «ознаки геноциду». У резолюції, прийнятій 12 липня 2013 року, польський Сейм вжив окреслення «етнічна чистка, що мала ознаки геноциду». Натомість у резолюції, прийнятій Сеймом 22 липня 2016 року, дані події було названо геноцидом.

IAR/Л.І.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти