У Nord Stream 2 заявили про завершення прокладання 100 км газогону
PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych
09.10.2018 11:45
У російсько-німецькому консорціумі заявили про завершення прокладання 100 км труб в акваторіях Німеччини і Фінляндії
By Vuo [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons
У територіальних водах Німеччини та Фінляндії вже прокладено 100 км газогону Nord Stream 2. Про це повідомив речник німецько-російського консорціуму, що реалізує цей проект. Від минулих вихідних прокладати труби відправлено друге судно. Загальна протяжність газопроводу, яким природний газ транспортуватимуть Балтійським морем з Росії до Німеччини, має скласти 1200 км.
Речник консорціуму Nord Stream 2 AG Штеффен Еберт сказав, що реалізація інвестиції, вартість якої складає 9,5 млрд євро, відбувається згідно із графіком.
Відповідно до нинішнього плану, газогін із запланованою пропускною здатністю 55 млрд кубометрів газу щороку, мають намір завершити наприкінці 2019 року. Тоді також Росія хоче зменшити транспортування газу трубопроводами в Україні.
Минулими вихідними для прокладання труб на дні моря консорціум відправив друге судно. За словами речника Штеффена Еберта, до кінця року воно має прокласти приблизно 40 км труб у глибоких водах Балтійського моря і у виключній економічній зоні Німеччини.
У понеділок у місці запланованого виходу суперечливого газопроводу у місцевості Лубмін на півночі Німеччини встановлено перший з восьми клапанів.
З країн, у водах яких має бути споруджений Nord Stream 2, дозволу не видала досі тільки Данія, яка висловила сумніви щодо проекту у зв’язку із національною безпекою. У серпні консорціум замовив опрацювання альтернативного маршруту трубопроводу, що не проходить через територіальні води Данії, а через виключну економічну зону Данії, на північний захід від острова Борнхольм.
Проти будівництва Nord Stream 2 виступають, крім України, також Польща та країни Балтії. На їхній погляд, цей газопровід збільшить залежність Європи від російського газу та посилить монополію Ґазпрому на ринку.
PAP/Т.А.