Logo Polskiego Radia
Print

Дипломат: Росія інвестує багато енергії і грошей для сварки Польщі та України

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 17.01.2019 10:50
За словами Марека Щиґєля, Росія дуже добре готує свої дії з використання історії для антагонізації Польщі та України
Президент Росії Владімір ПутінПрезидент Росії Владімір ПутінPAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL / POOL

Дії Росії з використання певних історичних питань для антагонізації Польщі та України дуже добре підготовані; у них інвестовано багато енергії та багато грошей. Про це у середу, 16 січня, заявив Марек Щигєль з Департаменту політики безпеки Міністерства закордонних справ Польщі.

Під час панельної зустрічі на конференції під назвою «Нова ініціатива для Польщі», організованій у Варшаві американським аналітичним центром Atlantic Council, Щиґєль, який відповідає у зовнішньополітичному відомстві за координування політики у сфері кібербезпеки, зазначив, що однією зі стратегій, завдяки якій Росія хоче підірвати єдність західного світу, є стимулювання та поглиблення розколу між окремими державами.

За його словами, прикладом таких дії є спроби «використання певних історичних питань, наприклад у відносинах між Польщею та Україною». «Вони (дії) дуже добре підготовані; у них інвестовано дуже багато енергії та грошей», - сказав чиновник.

Не факт, що притаманним для російської дезінформації є використання «вже існуючих поділів у наших країнах», наприклад проблеми расизму у США, - звернув увагу, у свою чергу, екс-посол Сполучених Штатів у Польщі Деніел Фрід.

«Це саме вони роблять у Великій Британії, в Іспанії. Вони нічого не вигадали. Не вигадали каталонського націоналізму, але використовують його; не вигадали Національного фронту у Франції, але підтримують його; роблять те ж саме, я підозрюю так, й у Польщі. Вони розігрують обидві сторони щодо окремих проблем, роблять це навмисно, оскільки хочуть послабити нас», - сказав дипломат.

Водночас Марек Щиґєль наголосив, що демократичні країни Заходу не є безсилими щодо загроз, пов’язаними з дезінформацією, зокрема, з боку Росії.

Одними із важливих елементів ефективної політики захисту від дезінформації, на його думку, є санкційна політика, а також підтримка високоякісної журналістики та освіти, особливо молодого покоління, користувачів Інтернету.

На переконання Щиґєля, дії країн Заходу повинні буде також більш проактивними і більше уваги потрібно присвячувати діям у російськомовному інформаційному просторі, наприклад підтримувати незалежні російськомовні ЗМІ.

На переконання польського дипломата, загроза від російської дезінформації має екзистенціальне значення для Заходу та його єдності.

PAP/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти