«Діалог з Росією має залежати від виконання вимог міжнародного співтовариства, особливо ми вимагаємо звільнення ув’язнених Росією українських моряків», - заявив у четвер, 14 березня, у Сеймі міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, представляючи пріоритети закордонної політики Варшави на 2019 рік.
Чапутович наголосив, що ситуація на Сході є великим викликом для Польщі. «Росія продовжує агресивну політику щодо України, найновішим доказом чого є конфлікт в районі Керченської протоки», - нагадав очільник польської дипломатії.
«Можливий діалог з Російською Федерацією у межах євроатлантичних та європейських структур повинен залежати від виконання вимог міжнародного співтовариства. Особливо ми вимагаємо звільнення ув’язнених Росією українських моряків та повернення українських кораблів і відновлення повної свободи судноплавства між Азовським морем та відповідною частиною Чорного моря», - додав міністр.
Чапутович закликав також до виконання резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи, котра вимагає від Росії повернення Польщі уламків президентського літака Ту-154М.
Голова МЗС Польщі запевнив також у підтримці територіальної цілісності України.
Серед іншого, він теж відзначив, що потрібно працювати над історичним діалогом з Україною. «Вимогою польської сторони є скасування заборони ексгумацій останків польського населення, що є для нас незрозумілою у зв’язку із цивілізаційними стандартами. Ми сподіваємося на правильне рішення української сторони з цього погляду», - підкреслив Чапутович.
Міністр закордонних справ, говорячи про відносини Польщі з державами Східної Європи нагадав, що польські консули видали торік українським громадянам приблизно 850 тис. віз.
Яцек Чапутович теж відзначив, що східна політика Польщі є важливою як для Польщі, так і для усього Європейського Союзу. «У межах цієї політки Польща зосереджується на збереженні жорсткої та єдиної позиції щодо Росії і, можливо, амбітного порядку денного у відносинах з країнами Східного партнерства», - сказав голова МЗС. Він додав, що Польща хоче розвивати зі східними партнерами політичну та економічну співпрацю. Однією із частин цього співробітництва має стати побудова транспортних коридорів, що з’єднають схід та захід Європи.
PAP/Т.А.