Logo Polskiego Radia
Print

Керівники МЗС Польщі та Естонії обговорили питання присутності Росїі в РЄ

PR dla Zagranicy
Lidia Iwaniuch 24.05.2019 17:00
Чапутови: Польща не змінила своєї позиції щодо агресії Росії проти України. Рейнсал: Немає необхідності покращувати статус Росії в Парламентській асамблеї
Міністри закордонних справ Польщі (п) та Естонії (л)Міністри закордонних справ Польщі (п) та Естонії (л)PAP/Radek Pietruszka

Не можна однозначно інтерпретувати позицію Комітету міністрів Ради Європи щодо присутності Росії в цій організації, - оцінив голова МЗС Польщі Яцек Чапутович.

У свою чергу глава естонської дипломатії Урмас Рейнсал, який відвідав Варшаву, сказав, що є потрібна сильніша реакція на дії Росії в Україні.

Рішення, запропоноване тиждень тому в Гельсінкі, передбачає відновлення прав Росії в Раді Європи, що було обмежено після анексії Криму. Москва припинила сплачувати внески і відправляти своїх парламентарів до Парламентської асамблеї Ради, де в 2014 році після загарбання Криму її позбавили права голосу.

Міністр Яцек Чапутович підкреслив, що Польща не змінила своєї позиції щодо агресії Росії проти України:

«Я ствердив, що Росія порушує міжнародний закон. Ми виступаємо за збереження незалежності і суверенітету України, в межах, визнаних міжнародним правом. Ця політика спільна. Дискусія стосувалася різних процедурних аспектів. Само рішення не було прийняте і, на мій погляд, його не можна так однозначно тлумачити, як це іноді представляють. Усі держави наголошували на необхідності дотримування міжнародного закону, у тому й Росією», - вказав глава МЗС Польщі.

Естонський міністр закордонних справ оцінив, що єдність в Європейському Союзі є найважливішою у цьому питанні. На його думку, ескалація з боку Росії, наприклад, через паспортизацію анексованих територій в Україні, вимагає сильнішої реакції Заходу:

«Голосування Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо замороження членства Росії в цьому органі було добрим і законним. І немає необхідності покращувати статус Росії в Парламентській асамблеї», - заявив Урмас Рейнсал.

17 травня у Гельсінкі більшість міністрів закордонних справ 47 держав Ради Європи підтримали рівну участь усіх держав-членів у статутних органах Ради. Однак у тексті декларації Росія не згадувалася безпосередньо.

Глава МЗС Естонії заявив, що його країна виступає проти цієї позиції. За інформацією Reuters, заяву підтримали 39 країн, включаючи Польщу.

Наприкінці червня в Страсбурзі відбудеться засідання Парламентської асамблеї Ради Європи, на якому буде обраний новий Генеральний секретар Ради.

Рада Європи була заснована в 1949 році і зараз налічує 47 країн. В основному організація займається пропагуванням та захистом прав людини, демократії та співпраці між державами-членами у сфері культури.

IAR/Л.І.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти