Michał Strzałkowski 27.07.2012 20:54
Rywalizację rozpoczęli łucznicy. Padł już pierwszy rekord Polski.
Rafał DobrowolskiRafał Dobrowolskifot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Rafał Dobrowolski zainaugurował występy reprezentantów Polski na letnich Igrzyskach XXX Olimpiady.
Polak przed południem uczestniczył w rundzie rankingowej indywidualnego konkursu łuczników, która decydowała o rozstawieniu w turnieju głównym.
Dobrowolski zajął 14. miejsce z wynikiem 672 punkty, co jest rekordem Polski.
Natomiast wśród pań Natalia Leśniak zajęła w rundzie rankingowej indywidualnego konkursu łuczniczek 38. miejsce. Polka zdobyła 639 punktów. Wygrała Koreanka Bo Bae Ki z wynikiem 671 pkt.

Od poniedziałku do środy będą rozgrywane systemem pucharowym eliminacje 1/32 i 1/16 finału. W następny piątek łucznicy będą rywalizować o medale.

Polska bokserka poznała rywalkę

Karolina Michalczuk zmierzy się z hinduską Mary Kom w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego w boksie.
Kom to legenda boksu kobiecego w Indiach. Jest pięciokrotną mistrzynią świata. Tytuły te wywalczyła w wadze 45 i 48 kg.
Michalczuk zdobyła jeden złoty medal w mistrzostwach świata w 2008 roku w wadze 54 kg.
W Londynie, gdzie kobiecy boks debiutuje jako dyscyplina olimpijska, Polka i Hinduska zmierzą się w wadze 51 kg.