Print

Aleksandra Dawidowicz na 7. miejscu

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 11.08.2012 16:35
Reprezentantka Polski była siódma w wyścigu kobiet w kolarstwie górskim. Miała najlepszy czas w sezonie.
Rywalizacja na olimpijskim torze do kolarstwa górskiego była bardzo zacięta i niebezpiecznaRywalizacja na olimpijskim torze do kolarstwa górskiego była bardzo zacięta i niebezpiecznafot. PAP/EPA/Roland Schlager

Aleksandra Dawidowicz zajęła siódme miejsce w wyścigu kobiet w kolarstwie górskim.
Reprezentantka Polski na 32-kilometrowej trasie osiągnęła czas 1:33.20 i straciła 2 minuty i 28 sekund do złotej medalistki, Francuzki Julie Bresset.
Srebrny medal zdobyła obrończyni złota olimpijskiego z Pekinu, Niemka Sabine Spitz (strata minuty i dwóch sekund), brązowy - reprezentantka USA, Georgia Gould (strata minuty i ośmiu sekund).
Paula Gorycka, druga z polskich kolarek, która wystartowała na trudnej trasie w Hadleigh Farm, ukończyła wyścig na 22. pozycji, ze stratą 8 minut i 26 sekund do zwyciężczyni.