Logo Polskiego Radia
Print

Вдалий сезон 2013

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 25.01.2014 16:51
  • TUR Sezon 2013 25.01.14.mp3
Знижки в гірських готелях
www.zakopane-life.com

Ситуація в польській туристичній галузі поліпшується. Після застою, зокрема і у зв'язку з численними банкрутствами туристичних агентств «єврофутбольного», 2012 року, прибутки у цьому секторі у 2013-му збільшуються і тепер тенденція така, що до Польщі прибуває все більше туристів.

Міністерство спорту і туризму підрахувало, що минулого року до країни над Віслою було здійснено 72 мільйони приїздів осіб з-за кордону.

Найбільше у Польщі побувало німців – майже 29 мільйонів, в тому 5 мільйонів 300 тисяч саме туристів, тобто ті, які ночували в готелях. Чехів було 13 з половиною мільйонів (в тому лише 245 тисяч з них туристів).

На третьому місці опинилися українці – 7 млн. 300 тисяч осіб відвідало Польщу, а серед них 2 млн. 100 тисяч туристів! А вже далі – словаки, білоруси та росіяни. Тобто, найчисельніше Посполиту відвідують найближчі сусіди.

Голова Польської Туристичної Організації Рафал Шмитке зазначає, що це оптимістична інформація і наголошує, що туристика – це одна з небагатьох сфер економіки, яка витримала кризу:

- Якщо говорити про відвідини закордонних туристів, то 2012 рік був рекордним, бо зростання у порівнянні з 2011 роком склало 11%. А 2013 рік у порівнянні з 2012 – це чергові 7% вгору, - каже Рафал Шмитке.

Найбільше туристів, як ми вже зауважили, приїхали із сусідніх країн Польщі і статистика тут майже не змінюється – німці завжди були в авангарді:

- Тут можна сказати, що маємо постійного клієнта, - це наш гість з-за нашого західного кордону, німецький клієнт, який утримує постійну позицію, - 30 відсотків. Є невеликі розбіжності, але можна впевнено сказати, - кожний третій турист в Польщі, - це німецький турист, - каже Рафал Шмитке.

Відвідування закордонних туристів Польщі принесло минулого року державній казні майже 40 мільярдів злотих, тобто приблизно 110 мільярдів гривень.

Прес-секретар Міністерства спорту Польщі Катажина Коханяк каже, що разом з тим, зросла кількість поляків, які виїжджають за кордон.

- Згідно з даними, на понад 9% поляків більше виїжджало за кордон. Вони, перш за все, обирали такі напрямки, як Греція, Туреччина, Єгипет, а також ми відвідували Іспанію, - каже Катажина Коханяк.

Генеральний секретар Польської туристичної палати Томаш Россет впевнений, що зростання кількості виїздів за кордон, - це також наслідок зміни підходу щодо вибору турбюро:

- Чітко збільшилася свідомість туристів, які викуповували тури. Вони справді почали пильніше придивлятися хто організатор виїзду, які умови перебування він пропонує, туристи вже не дивляться, - як це часто було раніше, - тільки на ціну даної оферти, - каже Томаш Россет.

Польська Туристична Організація почала рекламну кампанію в Китаї, Індії та Японії. Її кошти – 50 млн. злотих (майже 140 млн. гривень) з метою залучення до Польщі туристів з цього регіону світу, які все ще не часто приїжджають над Віслу.

***

А відпочинкові центри у польских горах нині заповнені відпочивальниками – в учнів тривають зимові канікули. Саме цього тижня туристи нарешті дочекалися морозів, але синоптики вже попередили, - наступного вже так не буде. Попереду знову тепліші, хоча й на мінусі, дні.

Після того, як у першій половині січня з польських південних гірських курортів українські, а також російські та білоруські відпочивальники виїхали, багато готелів світило пустками, а їхні власники нарікали, - мовляв православні та греко-католики з-за сідного кордону повернуться аж через рік.

Власники готелів та пансіонатів недарма переживали, бо й справді було кілька днів простою, а тепер у горах більше туристів, хоча й не стільки, скільки б хотілося туристичній галузі. Цього року на більшості лижних схилах мають місце проблеми зі сніговим покриттям, часто застосовуюється штучне насніження.

А місцеві горяни нарікають на слабке зацікавлення відпочивальників. Навіть у Закопаному у деяких пансіонатах замовлено лише 20% місць. Але, ті, хто туди приїхав, - задоволені, бо ціни впали.

Там де за нічліг раніше платили 100-150 злотих (275-410 гривень), зараз беруть 50 (137 гривень). Крім цього, діє ще одна знижка – щоб її отримати не треба приїжджати на 5 чи 7 днів, можна її отримати вже і за три дні відпочинку. Крім цього, в готелях чи пансіонатах часом дають преференції чи навіть безплатні абонементи на лижний з’їзд чи квитки до басейну.

У всякому разі, зокрема й батьки розраховують, що їхні діти принаймні у першій фазі зимових канікул, можуть розраховувати на дешевший відпочинок.

А поки в горах сумують, на Вармії і Мазурах, що на Північ від Варшави, радіють. Виявляється у країні лісів і тисячі озер також відкрили лижний сезон. Тут діють, наприклад, гірськолижний схил в Окронглому, що неподалік Ґіжицька чи на горі Чотирьох вітрів у Мронгові.

Поки що там відпочивають здебільшого місцеві, але, як вважає власник витягу Томаш Махай, незабаром приїдуть і з інших місць:

- Та погода дала нам те, на що ми вже чекали віддавна: тобто трохи снігу і морозу, крім цього ми насніжили траси штучним снігом. До нас у ці дні часто телефонують, розпитують. Велика частина гостей – це наші люди, тобто з Вармії і Мазурії. І вже все частіше до нас прибувають гості з інших воєводств, - каже Томаш Махай.

Ну, кататися на лижах на Мазурах, - це звичайно, справа не масового зимового туризму, найбільше відпочивальників тут влітку. Більшість туристів, все ж таки, їдуть на південь Польщі, у гори, які розташовані по усьому периметрі кордону з Чехією, Словаччиною та Україною.

На сьогодні найбільше снігу у польських гірськолижних курортах спостерігається у Судетах, Татрах і на Підгаллі багато снігу. Меше снігового покриття у Сілезьких Бескидах та в Бєщадах. Але, на Підкарпатті очікують інтенсивні опади снігу.

А синоптики ж, помиляються не часто.

Володимир Прядко

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти