У польських містах кіноогляд Відлуння Волині
PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko
07.07.2013 15:34
Огляд представляє складність проблематики цього регіону
Волиньwww.tvp.pl
У 6 містах - Варшава, Ряшів, Білосток, Вроцлав, Щецін, Ченстохова, з ініціативи польського Інституту національної пам’яті проходить кіноогляд Відлуння Волині. Це стрічки, які розповідають про Волинську трагедію 40-х.
Каміла Сахновська з Бюро освіти Інституту наголошує, що ідея перегляду – показати Волинську трагедію через долі конкретних місцевостей. Огляд представляє складність проблематики цього регіону, особливо через показ долі людей, родин, які під час ІІ Світової війни опинилися на Волині.
Серед фільмів показу Відлуння Волині можна побачити такі стрічкі як «Було собі містечко...», «Забуті злочини на Волині», «Фрагмент пекла на Поділлі» та «Волинь у згарищі».
Фільми про Волинь у польських містах мають характер відкритого показу, але з огляду на жорстокість архівних матеріалів та жахливі свідчення, тих, хто бачив злочини, кіноогляд спрямований до глядачів, які мають більше 14 років.
11 липня ці фільми будуть показані у Лодзі та Ґдині.
Нагадаємо, що Волинська трагедія – це масові вбивства поляків, здійснені протягом 1943–1944 років, зокрема, Українською повстанською армією на території колишнього Волинського воєводства, а також Львівщини, Тернопільщини і Станіславщини міжвоєнної Польщі. Ці події переважна частина польських істориків називає геноцидом польського народу, а українських – обопільним конфліктом або війною. За підрахунками польських дослідників, під час цієї трагедії загинуло близько 100 тисяч поляків, до 15 тисяч українців, а також представники інших національностей. У 2009 році польський Сейм визнав вбивства на Волині трагедією, що мала «характер етнічної чистки» та «ознаки геноциду». У резолюції, прийнятій 20 червня 2013 року, польський Сенат вжив окреслення «етнічна чистка, що мала ознаки геноциду».
В.П./IAR